Jak odpowiednio dobrać zawieszkę do łańcuszka?

zawieszka srebrnaKażda z pań pewnie posiada jeden lub kilka łańcuszków srebrnych wraz z zawieszkami. Jednak czasem chcemy coś zmienić lub nadać innego wyglądu, dlatego zmieniamy zawieszki. Jak je dopasować by wyglądały efektywnie? Czasem rodzaj srebrnego łańcuszka nie pasuje do każdego typu zawieszek. Do wielu z modeli łańcuszków najlepiej pasują delikatne i małe zawieszki ze srebra, jednak do większości z łańcuszków możemy dopasować duże i obficie zdobione wisiorki, które tak uwielbiamy.

Czasem zdarza się tak, że łańcuszek srebrny najlepiej prezentuje się w wersji okrojonej, czyli bez zbędnych dodatków. Jak wiadomo zawieszki czy wisiorki wybierane są indywidualnie, często jak talizmany przynoszące nam szczęście – jak czterolistna koniczynka, czy też serduszko z inicjałem ukochanej osoby. Takie ozdoby uwielbiamy, ponieważ możemy nosić je, na co dzień. Osoby wierzące bardzo cenią sobie srebrny łańcuszek z krzyżykami lub medalikami, które często poświęcone mają chronić ich od złego.

Wracając do tego, jaką srebrną zawieszkę wybrać jest zależne od rodzaju łańcuszka. Tak zwane pancerki najlepiej prezentują się bez zbędnych ozdób, ponieważ są dość grube. Jeżeli już chcemy jakąś zawieszkę powinniśmy ją połączyć z nieco cieńszą wersją pancerki. Wówczas masywne zawieszki srebrne, wykonane z podobnego materiału będą idealnie współgrały. Czy to literki, czy też inne zawieszki z motywami religijnymi odegrają tutaj świetną rolę. Innym rodzajem są kostki, jest to jeden z najbardziej uniwersalnych łańcuszków.

W zależności od jego grubości pasuje niemalże do większości zawieszek. Jeżeli chodzi o krótsze łańcuszki ze srebra dobrze prezentują się z mniejszymi i drobniejszymi zawieszkami, ponieważ nosimy je nieco wyżej przy szyi. Dłuższe łańcuszki mogą być wzbogacone w większe i bardziej błyszczące zawieszki. Typ ankier to również uniwersalny rodzaj łańcuszków, który świetnie współgra właśnie z masywnymi i mocno zdobionymi zawieszkami. Mogą być one zarówno bardzo błyszczące jak i nieco stonowane i matowe. Żmijki to bardzo popularny rodzaj łańcuszka, który doskonale układa się na szyi. Są zazwyczaj nieco dłuższe, dlatego dobrze wyglądają z zawieszkami ozdobionymi cyrkoniami czy kamieniami szlachetnymi. Więcej informacji o biżuteryjnym must have znajdziesz tutaj.